czwartek, 5 sierpnia 2021

Tak sobie myślę ..... - część druga...- Słyszałaś babciu - zapytał mój 17-latek - jakie duże podwyżki pensji dostali posłowie i ci w rządzie?

A lekarzom i nauczycielom nie dali podwyżek. Przecież oni tak cięzko pracują w czasie pandemii...Mój matematyk i wychowawca to nie tylko w czasie lekcji on-line był osiągalny. Powiedział że o każdej porze dnia możemy się z nim kontaktować. I on nam zawsze odpowiadał na rózne pytania i pomagał w lekcjach...

- No właśnie - włączył się młodszy prawie 13-letni wnuk - tata mojego kolegi jest ratownikiem medycznym. I jego wcale nie ma w domu bo cały czas pracuje...

- To jak tak można robić, przecież to niesprawiedliwe - zapytał młodszy....

- A czy te osoby co wybierają PIS to nie widzą, że to jest lekceważenie ludzi, którzy ciężko pracują - zapytał starszy...

---------------------------------------------------------------------------------------

Nie odpowiedziałam swoim wnukom na te pytania, bo chyba sami sobie odpowiedzieli.

Ale myślę sobie, że to dobrze że młodzież to widzi.... i tego ... nie rozumie...


Powyżej druga część zdjęć z dzikiej części Parku Wilanowskiego...

66 komentarzy:

 1. Młodzi widzą, niektórzy rozumieją i jakie wnioski wyciągną co do swojej przyszłości? Strach pomyśleć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślący młodzi widzą i potrafią wyciągać wnioski, ale tylko myślący. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Skandal! Jak Wy wychowujecie te dzieci? Pan minister edukacji z całą pewnością wsadziłby je do "poprawczaka", co za brak patriotyzmu w tych młodych głowach!!! I pewnie dostałby za to jakiś medal od zbawcy narodu. Stokroteczko, przeczytaj książkę Arlie Russel Hochschild "Obcy we własnym kraju.Gniew i żal amerykańskiej prawicy".
  A tak nawiasem- naród wybrał, naród ma. Podziękowania gorące za to co mamy należą się tym, którzy nie poszli głosować, bo rzekomo nie mieli na kogo.
  Serdeczności;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację Aniu - skandalicznie je wychowujemy :-))

   Usuń
 4. Chłopcy od małego byli myślący, widzą i czują.Obrazy, bo to już nie zdjęcia, ale skomponowane, klimatyczne obrazy są przepiękne! Zaglądając ostatnio tak nieregularnie (przepraszam) zawsze mam powód do zachwytu. Uściski.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzieci, młodzież widzą, słyszą i stosują własne oceny rzeczywistości, jeszcze nie są zmuszani do konformistycznych zachowań.

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja myślę, ze jest mało młodzieży takich jak Twoje wnuki, Twoje wnuki wychowują się w rodzinie, która żyje krajem, komentuje, boli ją co co się dzieje, gdzie słyszą opinie wielu pokoleń,...dwu pokoleń, każde z bagażem innych doświadczeń... i to daje taki rezultat.
  A w Wilanowie bywam, dosyć często i właśnie się włóczę po dzikich jego obrzeżach. Ostatnio byłam w jeszcze bardziej dzikim Morysinie...komary oszalały z radości na mój widok, kąsiły mnie niemiłosiernie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grażynko Wilanów, Powsin i Morysin to są cuda przyrody...

   Usuń
 7. Młodzież i dzieci już jest inna. To nie są już nasze pokolenia. Obrazki przepiękne, sam jak wiesz - fotografuję. Byłem dziś w księgarni przeglądać podręczniki dla szkoły podstawowej. Nie kupiłem jednak. Doraźnie komuś pomagam zawsze. Pozdrawiam Stokrotko - wracając z ... Stokrotki ;-) PS. Na południu padało i ochłodziło się :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jardianie dziękuję że jesteś i komentujesz:-)

   Usuń
 8. Myślenie młodych idzie po najmniejszej linii oporu, stąd przeważnie jest trafne, jeśli nie zindoktrynowane. Gorzej z dorosłymi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Młodzież nie została kupiona i dobrze obserwuje...

   Usuń
 9. Wspaniali chłopcy Stokrotko. Tylko w takich nadzieja.
  Zdjęcia piękne jak zawsze. Przytulam 🌺🌺🌺

  OdpowiedzUsuń
 10. Z jakim przystajesz takim się stajesz... dzieci myślących rodziców myślą dzieci tej większości, która wybrała PiS są nieodrodnymi dziećmi swych rodziców...więc nie pocieszałabym się tak łatwo :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dzieci często słuchają rozmów dorosłych, choć im się wydaje, że jest inaczej. A im są starsze, tym bardziej samodzielnie oceniają otaczającą ich rzeczywistość. I oby ta samodzielność osądów została w nich na zawsze.
  Warszawa wciąż kusi. Mam nadzieję, że uda się znów zimą wrócić na kilka dni. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Cię serdecznie Effko po długiej nieobecności:-)
   Odwiedź Warszawę jak najszybciej...

   Usuń
 12. Historia się powtarza, władza na swoje pensje, dodatki, swoje domy wczasowe..... A reszta jakiś sobie musi poradzić.

  OdpowiedzUsuń
 13. Mądrzy chłopcy. Dobrze analizują i obserwują i na tym poprzestanę, pozwól, bo nie mam ochoty się denerwować. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 14. Pięknej natury ciąg dalszy. Jak uspokajająco!!!

  OdpowiedzUsuń
 15. Buziole dla Chłopaków...;o)

  OdpowiedzUsuń
 16. Dobrze, że widzą. Niech sobie urządzą ten świat dobrze, bo to oni w nim będą żyć.

  OdpowiedzUsuń
 17. I w tym cała nadzieja, że młodzi widzą! Mądre wnuki masz 😊

  OdpowiedzUsuń
 18. I ja miałam podobną rozmowę z moją 21-latką i 9-latkiem...

  OdpowiedzUsuń
 19. W normalnym kraju, a za taki mimo wszystko uważam Francję, takie lekceważenie nauczycieli i służby zdrowia doprowadziłoby do protestów, które w takim Paryżu zgromadziłyby jak nic milion ludzi. U nas niezadowoleni są teraz na wakacjach (pis wiedział, kiedy wprowadzić podwyżki), opozycja przez kolejne lata będzie się z sobą kłócić, a niezadowoleni i bierni (sorki, ale z wyjątkiem kobiet ze Strajku Kobiet) jesteśmy biernym społeczeństwem) machną na to wszystko ręką i nie pójdą gremialnie do wyborów, a pis będzie robił swoje - przykra to wizja, ale prawdziwa - myślę, że nie dorośliśmy jeszcze do demokracji, a w związku z tymi podwyżkami zwolennicy pisu, choć zacisną usta wykrzyczą, że im się należało... im, znaczy się posłom i ministrom z pisu i okolic, bo tym pozostałym to już niekoniecznie... A zdjęcia z parku piękne.... te drzewa.... jak ty je lubisz, Stokrotko!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kawiarenko....I znowu zgadzam się z każdym Twoim słowem.
   A drzewa to chyba bardziej kocham niż kwiaty...

   Usuń
 20. Oby jak najwięcej młodzieży zdobywało wiedzę, używało jej, a przede wszystkim, by młodzież była zainteresowana i gotowa do działania, choćby tego najbardziej podstawowego, na poziomie własnej pracy i urny wyborczej. I jeszcze jedno mi się marzy: by młodzież ucięła wszystkie nici służące do deptania zasad (w tym prawa), w imię "wyższych celów". Życie jest skomplikowane na tyle, że nie da się go zaplanować, ale jednocześnie jest na tyle proste, że zdecydowana większość moralnych wyborów jest oczywista, a o tych bardziej skomplikowanych, mówi ETYKA (nie mylić z religią, która jest jej zaprzeczeniem).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W mojej rodzinie było i jest wielu mądrych nauczycieli....więc nie boję się o prawidłowe wybory swoich wnuków. Kiedyś też nie bałam się o wybory swoich dzieci.
   Dziękuję Ci bardzo -calkowicie zgadzam się z tym co napisałeś .

   Usuń
 21. Takie mądre, dawno zapomniane zdanie mi się przypomniało:"takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"! Tylko zapomniałam, kto to powiedział. 🤔

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To cytat z aktu fundacyjnego Akademii Zamojskiej.
   Ale ja się boję że młodzież w szkołach będzie teraz nieprawidłowo chowana.....więc wszystko zależy od tego czego się nauczą i dowiedzą w domu i rodzinie...

   Usuń
 22. Wielu to wszystko widzi i kiwa głowami, a potem i tak głosują na PiS...
  jotka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo zostają zmanipulowani....

   Usuń
  2. ....zmanipulowani ?...Raczy Pani żartować. Mają głosować na kogo ? ... Proszę o merytoryczne pretensje do rządu bo tych nie ma odkąd wygrali w 2015...By głosować na autorytety , które jedyne co potrafią powiedzieć to :"PiS lub wypierdalać"- Wybaczy Pani to oferta conajmniej wątpliwa.
   Czepianie się jakiegoś zdania ministra jest mu na rękę -nikt nie podnosi rzeczowych argumentów podpierając je dowodami-krótko i na temat jak gdyby opozycja była opłacona przez rząd. Spieprzone wszystkie reformy jakie miały naprawić kraj i co na to opozycja?... Wypierdalać ...jak dzieci szczególnej troski nie potrafiące się wypowiedzieć.
   Może tak zdobyć się na jakiś pomysł. Jakim pomyslem jest stwierdzenie ,że ktoś dużo pracuje ...oczywiście dzieci dostrzegły ale coz tego ...jaka recepta ...poza :"obalić rząd "-Kolejny rząd przecież dostanie zawału jak uświadomi sobie na ile Polska jest zadłużona.

   Usuń
  3. Dopiero teraz zauważyłam ten komentarz.

   Usuń
 23. Piękny ten Wilanowski Park pani Stokrotko.
  Kasia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda Kasiu. Będzie jeszcze kilka zdjęć.
   :-)

   Usuń
 24. Jak młodzi czegoś nie zmienią, to na starych nie ma co liczyć!

  OdpowiedzUsuń
 25. Żeby tak wszyscy myśleli....

  OdpowiedzUsuń
 26. Nieco odmienny post popełniłem u siebie, więc nie wypada zaprzeczać samemu sobie. A zdjęcia przepiękne.

  OdpowiedzUsuń
 27. Jak wiele wynosi się z rodzinnego domu... To jest jednak fundament!

  OdpowiedzUsuń
 28. trudno dziś znaleźć dobrą babcię, trudno dziś znaleźć dobre wnuki, ale jeszcze trudniej jest znaleźć dobre "dziś"...
  p.jzns :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Za tzw. komuny zarządzałem przedsiębiorstwem z setką pracowników. Po podliczeniu roku wychodziło, że moje zarobki były około dwukrotnie wyższe od średniej w zakładzie, a bywało, że niektórzy pracownicy zarabiali nieco więcej niż ja. Oczywiście, czasy się zmieniają, ale to - moim zdaniem - niemoralne, żeby prezes państwowej spółki czy państwowego banku zarabiał w miesiąc więcej, niż szeregowy pracownik w kilka czy kilkanaście lat. Zastanawiam się nieraz, na cholerę komu tyle kasy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno nie ma takiej kasy, której nie możnaby wydać...

   Usuń
 30. Witaj, Stokrotko.

  Jak dobrze, że tyle pięknych drzew wokół.
  Stanowią naturalną przeciwwagę dla... wielu spraw.

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 31. Witaj Stokrotko
  Moi bratankowie też wszystko widzą, rozumieją i myślą o przyszłości. Starszy już też protestuje. Młodszy też ma swoje zdanie.
  Jak z nimi rozmawiam, to dochodzę do wniosku, że ja w ich wieku byłam bardziej dziecinna. Ale nie było tych wszystkich mediów.
  Teraz najchętniej przytuliłabym się do drzewa i zapomniała o tym co dookoła. Ale czy to możliwe?
  Pozdrawiam ciepło i niech spadające gwiazdy spełnią Twoje marzenia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie Ci dziękuję Ismeno za piękny komentarz....

   Usuń

Poezja i proza

Wychodząc w środę raniutko z domu na jednodniowy pobyt do szpitala włożyłam do plecaczka te dwie książki: I chociaż mam je od dawna i dobrze...