piątek, 23 października 2020

Cytat

Dzisiaj zacytuję jedną z najsłynniejszych feministek. Także pisarkę i filozofkę - Francuzkę Simone de Beauvoir:
"Nie zapominajcie, że wystarczy kryzys polityczny, gospodarczy albo religijny żeby prawa kobiet były na nowo kwestionowane. Musicie być czujne przez całe życie".
Wszystkim, którzy zgadzają się z tymi słowami dedykuję zdjęcia z parku im. Stefana Wiecha-Wiecheckiego na warszawskim Targówku, w którym byłam ostatnio 21 października 2020.

Jeszcze tylko pytanie?
Jak myślicie - kto ostatnio na kobietach w Polsce tak okrutnie się zemścił????

107 komentarzy:

 1. Każdy musi być czujny przez całe życie... ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. To ja pierwszy powiem że król jest nagi.
  TO JEST ZEMSTA KLERU ZA UJAWNIENIE PEDOFILII I RÓŻNYCH NADUŻYC W KOŚCIELE.
  Cytat do bólu prawdziwy.
  A zdjęcia jak zwykle piękne.
  A Simone de Beauvoir powiedziała także że "każda opresja tworzy stan wojny".
  Mimo wszystko mam nadzieję że aż tak źle nie będzie.

  Marek z dziewczynami

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostro pojechałeś, ale masz rację.
   Ale to nie tylko kler.

   Usuń
 3. No cóż moja bratanica, w wieku rozrodczym, głosowała na Konfederację, bo mają dobry program gospodarczy...

  Ten winobluszcz nad ławeczką, cudny. Szkoda tylko że jakiś wandal tamtędy przechodził.
  A te czerwone jabłuszka wyglądają jak wplecione we włosy jesieni :)


  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że szczególnie prezes Wolski powinien być jeszcze bardziej czujny ...

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdjęcia prześliczne . Jak ktoś powyżej stwierdził - trzeba być czujnym przez całe życie. Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 6. Miała rację mądra kobieta. Niestety - muszę powiedzieć. U mnie odpowiedziałam na Twoje pytanie.
  Zdjęcia śliczne.anka

  OdpowiedzUsuń
 7. Kto się na Was, Kobiety, ostatnio zemścił? Zemściła się na Was cała kulturalno-obyczajowa Czarna Góra - PiS, Sejm, Żoliborski Gówniarz [to nie kategoria wiekowa lecz mentalno-intelektualna], Kościół Katolicki. Istotniejsze jest pytanie, nie kto, lecz za co? - Boją się Waszego potencjalnego i rzeczywistego macierzyństwa oraz tego, co do niego prowadzi. To eunuchy i impotenci [niezależnie od płci].

  OdpowiedzUsuń
 8. To jest jakis podly zart z kobiet. I kolejna ideologiczna wojna polsko polska.i to w tak trudnym okresie

  OdpowiedzUsuń
 9. Nikt nie wspomnial jak trudna jest dla kobiety taka decyzja. Mam szczescie/wglekarza/ze taki problem mnie ominal. A u autorki cytatu teoria nie szla w parze z praktyka:byla podnozkiem Sartre'a, milosc zwalnia z pieknej i trafnej teorii? Malgosia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem Małgosiu, Autorka też inaczej postępowała niż głosiła i pisała...

   Usuń
 10. Oj wrze dziś "na socialach". Wrze...

  OdpowiedzUsuń
 11. Przyroda piękna do bólu, a mimo to robi się coraz smutniej w tym naszym zaścianku...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Asiu - zaścianek to za delikatne słowo...

   Usuń
  2. Pan Staff ukuł kiedyś taki prawdziwy termin na określenie nie miejsca lecz mentalności niektórych jego mieszkańców - ZASZCZANEK EUROPY.

   Usuń
  3. I to się teraz niestety sprawdza...

   Usuń
 12. Też mam piękne, jesienne zdjęcia mojej okolicy. Później będzie wpis:)
  A co do ostatnich nowości, to światem rządzą faceci, a my pewnie powinnyśmy się cieszyć, że nie musimy nosić burek (!).

  OdpowiedzUsuń
 13. Dziękuję za zdjęcia z dedykacją ;)
  Kto się zemścił? A jak się nazywa osobnik, który krzywdzi ludzi z satysfakcją i bez powodu? Na którym ludzkie cierpienie nie robi wrażenia?

  OdpowiedzUsuń
 14. Jaguniu,
  Simone de Beauvoir w książce "Druga płeć"powiedziała ,że "jak kobieta będzie chciała mieć dziecko to będzie je miała choćby miała je ukraść, a jak nie będzie chciała to nie będzie go miała choćby sama miała się zabić".
  Dla mnie ta krwiożercza dysputa o ochronie życia poczętego powinna się już w ogóle definitywnie zakończyć. Jest to tylko wyładowywanie swojej agresji przez wszelkiej maści obrońców życia chcących uchodzić za życia za świętych - jacy to oni dobrzy...Ciekawe gdyby tak każdemu z nich przywieźć pod drzwi urodzone właśnie niechciane albo chore dziecko czy by je otworzyli i przyjęli do własneg9o domu. Drzwi szybko by się zatrzaskiwały, że o co chodzi, to nie ich sprawa... Taka to jest dobroć - wstrętna i na pokaz...
  Ewa z Bajkowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewuniu - zgadzam się z każdym Twoim słowem.
   Trzymaj się zdrowo ...

   Usuń
  2. Jaguniu,
   tu jeszcze dopisek o mężczyznach. A gdzie oni są? Piekło dla kobiet i raj dla mężczyzn! Zrobi taki sobie dobrze, a ty potem się martw, przeżywaj, bierz na swoje barki całe brzemię cierpienia! Jakąś ustawę trzeba by na nich uchwalić. Dawno temu pewien Włoch, żonaty, mający dwoje dzieci, zwierzył mi się, że dał sobie podwiązać jajowody, czy jak to się u nich nazywa po to aby nie mieć więcej dzieci nie mówiąc o tym, że lubił czasami "skok w bok" więc żeby nie było kłopotów...Może by więc skoro kobieta zachodzi w niechcianą ciążę jej sprawca też do zabiegu...A nie , że tylko zasunie zamek w rozporku i hulaj dusza piekła nie ma...
   Ewa z Bajkowa

   Usuń
  3. I znowu się z Tobą zgadzam Ewuniu.

   Usuń
 15. Ela Karczewska.
  "Musicie być czuje przez całe życie"
  To straszne, ale to prawda.
  Okazuje się, że dane prawa można komuś odebrać poprostu.
  Człowiek człowiekowi gotuje ten los.
  Jest mi smutno. 😪

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie przypuszczałam, że do tego dojdzie...:(((

  OdpowiedzUsuń
 17. W takich trudnych momentach nie powinno się dzielić społeczeństwa przez wprowadzanie tak kontrowersyjnych ustaw, bez dyskusji i kompromisu. Rzeczywistość jest wystarczająco dołująca. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba być potworem żeby wymyślać coś takiego w tych czasach...

   Usuń
  2. W takich trudnych sytuacjach dzieli się społeczeństwo, by "ugrać swoje". Szczególnie wtedy, gdy społeczeństwo chce być dzielone. W końcu na Mafię [bo to jest mafia] nie głosowały krasnoludki z sierotką Marysią zawsze dziewicą na czele.

   Usuń
 18. a mnie wprawadza w stan furii to, ze z zimna krwia wykorzystuje sie czas pandemii, by wprowadzic w zycie tak kontrowersyjna decyzję, to prymitywna przebieglosc, tchorzostwo, drwina z ludzi..sprowokowali wyjscie tysiecy ludzi na ulice, bo jak nie zareagowac, narazajac i pewnie powodujac tysiace zarazen. I jak myslicie kto bedzie temu winny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście że winę zwali się na te kobiety które wyszły na ulice...O to przecież chodzi tym draniom.....!!!

   Usuń
 19. Nie wpadam w stan gniewu i furii. Spokojności życzę.

  OdpowiedzUsuń
 20. trudno nie zgodzić się z cytowanymi słowami ... ot choćby przykład z II wojny światowej masowe gwałty na kobietach polskich, niemieckich na terenach Prus, Śląska i Niemiec dokonywane w ramach zemsty przez czerwonoarmistów. Szacuje się, że tylko w całych Niemczech zgwałcono wówczas ponad 2 miliony kobiet. Ofiary tych gwałtów często były okaleczane w bestialski sposób i mordowane. I w zasadzie świat się o nie nie upomniał. Kobiety są grupą szczególnie narażoną na dyskryminację i wykluczenie społeczne. Od zarania dziejów, zwyczajowo lub prawnie, przemoc wobec kobiet była instrumentem sprawowania władzy nad nimi. Prawa kobiet są deptane do dziś. Fakt, że w ogóle mówimy o "prawach kobiet" już sam w sobie wyodrębnia kobiety,czyni je odrębną grupą społeczną. A przecież KOBIETA to też CZŁOWIEK.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wszystko prawda co napisałaś Yolanthe.
   Bardzo Ci dziękuję za komentarz.

   Usuń
  2. ja tylko zapolemizuję z tym, że czerwonoarmiści dokonywali tych gwałtów "z zemsty"... śmiem twierdzić, że ich motywacje były o wiele płytsze, prymitywniejsze: ot prostu, zwykły żołdak, do tego jeszcze z przymusowego poboru, odreagowuje swoje frustracje taką akurat formą "rozrywki", która mu się trafiła, ale słowo "zemsta" nie wydaje mi się tu adekwatne... no dobrze, niech będzie "zemsta zastępcza" albo mądrzej "kompensacja" i tu warto zauważyć, że najbardziej gnojonymi (przez własne dowództwo) żołnierzami /podczas II WŚ/ byli żołnierze rosyjscy /radzieccy/ i japońscy, i oni dopuszczali się największej ilości gwałtów na zajmowanych terenach...
   p.jzns :)

   Usuń
  3. Myślę że wszyscy żołnierze, zawsze i wszędzie gwałcili jak mieli na to zezwolenie i okazję... Albo bez zezwolenia...

   Usuń
  4. w takiej np. armii pruskiej czy też c.k. austriackiej w okresie I WŚ organizowano tzw. "pufy"... pytaniem jest, czy pracownice tych pufów pracowały tam dobrowolnie, bo jeśli nie, to też śmiało można mówić o gwałcie, tylko zalegalizowanym państwowo... zwłaszcza, że na te pufy mawiano też "rzeźnie"...
   przypuszczam Zacna Stokrotko, że czytałaś "Pantaleon i wizytantki" /M.V.Llosa/... niby fajna, zabawna lektura, ale gdy tak głębiej sięgnąć, to jednak smutna...

   Usuń
  5. Zacna Stokrotka? Poczułam się jakbym miała 100 lat!!!!A ja mam tylko 98:-))
   Nie czytałam!!!!

   Usuń
  6. pindolisz... "zacna" dotyczy cech umysłu, nie ma to nic wspólnego z wiekiem... natomiast do pary jest "nadobna", co dotyczy pozytywów ciała, ale to uznałem za tak oczywiste, że pozwoliłem sobie tą kwestię pominąć :D

   Usuń
  7. To dziękuję Wam dobry człowieku :-))

   Usuń
  8. "KOBIETA to też CZŁOWIEK"... Hmmm... Pawłowicz, Godek, Przyłęska, pani de domo Cieluch, radiomaryjna posłanka Sobecka [cytat: "Seks jest wstrętny"] i ta ze sterczącym w Sejmie... palcem też aspirują do godności kobiecej??? Co prawda Jego Przewielebna Magnificencja Prymas J. Glemp przyznał kiedyś kobietom prawo aspirowania do człowieczeństwa, ale zastrzegł, że "Kobieta jest człowiekiem rodzaju drugiego" Dru-gie-go!!! Święci Pańscy też to uzasadniają niepodważalnie w swych natchnionych pismach.
   O czym przypomina Człowiek Pierwszego Rodzaju [choć podobno Polak Gorszego Sortu z genami zdrady we krwi - na dodatek czerwonej}.
   Co tyczy się tych nielicznych przykładów jakoby gwałtu, przemocy i okładania po buziach, to podobno wy to lubicie [opinie z kuluarów sejmowych]. A że są to czynności wręcz umocowane niejednokrotnie w Piśmie Świętym biblijne czyli dobre i tradycją usankcjonowane - należy je kontynuować.
   Komu, się nie podoba - może zdrowo oberwać!

   Usuń
  9. No to żeś teraz pojechał! !!!

   Usuń
  10. Nie "pojechalem". Stoję w miejscu jak humaniście - realiście wypada. A w którym miejscu napisałem nieprawdę? Czy ja wyglądam [w piśmie] na jakiegoś głupawego Henia czy Jarusia, widzących wokół siebie "wrogów", którzy nie mają niczego innego do roboty jak tylko "podważać" nasze "niepodważalne wartości"?

   Usuń
  11. Miałam na mysli to że "pojechales ostro".....ale slusznie...

   Usuń
 21. Ja to tak widzę...
  "Fundacja Społeczeństwo Otwarte"-to spekulant G.Soros i jego pieniądze.G.Soros i kandydat demokratów Biden są za aborcją.
  To globaliści.

  "Instytut Ordo Iuris"to chrześcijańscy fundamentaliści z USA(spekulanci bracia Koch,rodzina Mercer i inni).
  Ich kandydatem na prezydenta jest D.Trump,który jest przeciwny aborcji.
  To nacjonaliści!
  Wybory 3 listopada w USA rozstrzygną o aborcji...w Polsce.
  Kaczyński i cały ten Sejm to marionetki w obcych rękach.
  Pozdrawiam.


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ożżż!?!?... grosza nie dostałem od żadnego Sorosa, ani od Bidena, ani też od Smoka Filomidanka, a mimo to jestem "za aborcją" /a dokładniej: za prawem kobiet do decydowania o sobie/, bo po prostu lubię i szanuję kobiety... i od żadnej kobiety też nigdy grosza nie wziąłem za tą sympatię i szacunek... nie liczę oczywiście kwestii płacenia w kawiarni, bo tu jest akurat remis: raz ja płacę, raz kobieta, raz pospołu, to już jest kwestia konkretnej sytuacji...
   p.jzns...

   Usuń
  2. Czy ja tu napisałem coś drobnym druczkiem?

   Usuń
  3. Panie Henryku [to "panie" to z wrodzonej i nabytej grzeczności]... Nie śnią się Panu nocami zbrodniczy masooni, podstępni cykliści, zdegenerowani skauci, porywający na macę katolickie dzieci Żydzi, kradnący kury Cyganie/Romowie i deprawujący ministrantów księża rzymskokatoliccy oraz przerywające w wolnych chwilach ciążę wolontariuszki WOŚP?
   Lektura "Protokołów Mędrców Syjonu" nie uzależnia aby nadmiernie? Co trzeba poza tym ćpać, by osiągnąć taki stan i poziom zid***enia?

   Usuń
  4. O to samo prosili dzisiaj ministrowie Czarnek i Kamiński. A więc zgoda. Pax... Pax vobiscum et nobiscum, bo się kotek zwykłego posła zdenerwuje i dostanie obstrukcji[sejmowej], a jego panu będą się śniły białe myszki całe czarne.
   Dobrej nocy...

   Usuń
 22. Nie jestem w stu procentach pewien, ale wydaje mi się, że ostatnim, którym się tak zemściła na kobietach Polkach był Bierut (Ustawa z 28 października 1950), ale on miał zupełnie inną motywację.
  I nie do końca zgodzę się z Simone de Beauvoir. Dziś chyba trzeba właśnie rewolucji, kryzysu politycznego, a nawet gospodarczego, aby zapędy ortodoksów katolickich powstrzymać. Niemniej zdjęcia też przyjmuję w formie dedykacji ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Cię serdecznie na moim blogu.
   I dziękuję za komentarz.
   Zgadzam się z Tobą prawie w 100%.

   Usuń
 23. nie wiem, czy to pojmować w kategoriach "zemsty", tu raczej chodziło o żądzę władzy i zdobycie poparcia pewnej grupy ludzi, ale w tak sprytny sposób, aby uniknąć odpowiedzialności... de facto małego nikt nie obchodzi, ani kobiety, ani mężczyźni, co najwyżej jego kot, ale tu też mam wątpliwości...
  ale pewną teoryjkę można wykoncypować, aczkolwiek mocno naciąganą: to było tak, że pewien człowiek poznał pewną panią, po czym żyli sobie miło, ale jego brat pod wpływem zawiści znienawidził tą panią, przeniósł tą nienawiść na wszystkie kobiety i w końcu ją zrealizował... to tak w skrócie...
  p.jzns :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A wiesz że to jest całkiem możliwe???
   Dzięki serdeczne :-)

   Usuń
 24. Mam dwie Wnuczki - 16 i 21 lat! Starsza akurat przeżywa najpiekniejszy miłosny czas, bo już wie, że Ten to już na całe życie! Więc planują! Wszystko i dokładnie! Ale "zawiesili"się, bo ...się boją!
  Właśnie tego, co chce nam zafundować prezespan!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo współczuję takim młodym dziewczynom i ich odpowiedzialnym partnerom.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  2. problem jest gruby, bo my starsi jakoś potrafimy sobie to "kochanie się" ogarnąć, ale młodsi są w kropce... co można z tym zrobić, co im poradzić?... oczywiście "bezpieczny seks" i takie tam, to podstawa, jest na to wiele technik, ale w tyle głowy jest konieczność lokaty na wypadek konieczności wyprawy za granicę, gdy sprawy pójdą nie tak /każdy może mieć pecha mimo zabezpieczeń/...
   ...
   za to tragedia jest w innym miejscu... np. ciąża jest chciana, ale na USG wychodzi, że coś jest mocno "do bani"... i postawmy się w sytuacji lekarza, który musi powiedzieć klientce, że ma w brzuchu "świńskie ucho w galarecie"... to już jest "kosmos", ja pojęcia (na razie) nie mam, co z tym można zrobić...

   Usuń
  3. I to jest dowód na to, że dziecko które rodzi się jako przyszła kobieta już na starcie ma przechlapane...

   Usuń
  4. co ja tu mogę podsumować?... islam "po polsku" /w temacie traktowania kobiet/... jak Polacy tak dalej będą głosować w wyborach, to przyjdzie pora na wycinanie łechtaczek niemowlętom płci żeńskiej...
   dramatyzuuuję?...
   pewnie tak, ale to wszystko dobrze nie wygląda...

   Usuń
  5. To wszystko wygląda beznadziejnie...

   Usuń
 25. Ten cytat bardzo pasujący do obecnej sytuacji. To jest okropne, straszne i przerażające. Kobiety w żaden sposób nie są gorsze? Wychodzi fanatyzm albo w ogóle ktoś się poczuł kiedyś odrzucony przez kobietę i sobie z tym nie poradził? Tyle lat pod zaborami, tyle lat kobiety walczyły o prawa wyborcze, tyle walk toczą każdego dnia i co? I przychodzi taki PiS i chce im odebrać prawo do decydowania o sobie. Ba, być może nawet do życia.

  OdpowiedzUsuń
 26. Drzewiej, może i udało się coś dla kobiet wywalczyć ale co dla kobiet wywalczono w ostatnich trzydziestu latach ?. Równe prawa- nie istnieją. Równe zarobki- wciąż ta sama fikcja. Równe traktowanie...świetnym przykładem wszystkie wielkie akcje po których i tak ...chcesz pracę, bądź otwarta na moja propozycję -wykorzystuje zboczeniec szef. Teraz wykorzystywanie kobiet do walki o "...prawo do zabijania"...pieniądze leżą gdzie indziej a kobiety są tylko wykorzystywania do tego by nikt nie przeszkadzał ich zarabiać. Przeglądałam wystąpienia kreatorów wystąpień kobiet....nie dostrzegłam tam próby narzucenia rządowi sposobu pomocy kobietom . Co zabawne , przy okazji kierowana agresja jest w kierunku kościołów-no brawo...ale czy któraś pomalowała dom publiczny, oblała farba alfonsa czy innego handlującego kobietami . Dawno temu kobiety zrobiły coś dla siebie a teraz, odnoszę wrażenie ,że robią ale przeciw sobie .

  OdpowiedzUsuń
 27. -- wiesz, jestem już zmęczona, zmęczona wędrówką przez życie, które jak się okazuje, jest ciągłą walką, dlatego tak często uciekam, choćby do takich miejsc, jakie są na Twoich zdjęciach... cisza, spokój i ukojenie... tego każdemu życzę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Alinko rozumiem Cię doskonale i nieustajaco zapraszam do siebie:-)

   Usuń
 28. Czujność... Zawsze! Niestety... Zastanawiam się, co jeszcze się wydarzy...

  OdpowiedzUsuń
 29. Parnasie-zobacz!Znów sam zostałem,
  pióro się zlękło inkaustu żalem.
  Pożółkły papier zmarszczony brwiami,
  dzwon na kościele deszczem smagany...

  ...wybijał rytmy,strof-wersów szyki.
  Dziś zawłaszczony-jutro już niczyj.
  Klecił morały,łzawe elegie,
  sens liter czarnych,one są wszędzie.

  Z miłości utkał etiudę życia,
  śmierć podsumował z wagonu wysiadł.
  Wena za progiem uśpiona stoi,
  zaparła odrzwia,zgasiła płomyk.

  Przeniosła w otchłań mych łez flakonik,
  stempel przystawi...nie będę bronił.
  Ostatni wierszyk-patrz ...smutny piszę,
  skostniały frazy,już słychać ciszę.

  Hej tam pod strzechą-twórzcie bo trzeba,
  wzrokiem sięgajcie jak w chmury Dedal.
  Odkryjcie artyzm w każdej kruszynie,
  nim się obejrzysz,twój czas przeminie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękny wiersz Henryku.
   Nie wiem niestety kto go napisał...

   Usuń
 30. Piękna jesień w tym przepięknym parku.
  ... a wiesz, Stokrotko, ja naprawdę wierzę w to, że gdzie diabeł nie może, tam baba da radę, czy jakoś tam... wierzę a'propos obecnych wydarzeń, wierzę ja - pesymista, jakiego ze świecą szukać, wierzę, że dadzą/damy wspólnie radę... na pohybel tym wszystkim, co mszczą się na kobietach.

  OdpowiedzUsuń
 31. 52 yr old Web Developer II Danielle Noddle, hailing from Oromocto enjoys watching movies like Princess and the Pony and Amateur radio. Took a trip to Catalan Romanesque Churches of the Vall de BoíFortresses and Group of Monuments and drives a Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport. Pelny raport

  OdpowiedzUsuń
 32. Mężczyźni zamykają kobietę w kuchni lub buduarze - i dziwią się, że jej horyzont jest ograniczony; podcinają jej skrzydła - i ubolewają, że nie umie latać. S. de Beauvoir. Tak bez żadnego trybu :)

  OdpowiedzUsuń

Dzisiaj będzie o miejskiej kolei podziemnej

  1. Najstarsze jest metro w Londynie. Zostało otwarte w 1863 roku i przez 33 lata było jedyną tego typu konstrukcją na świecie. Dziś ma 272...