wtorek, 19 maja 2026

Było jak w bajce...


Pół godziny przed ... Panna Młoda otrzymała coś niebieskiego, a była to apaszka z Sycylii. Miała więc zgodnie z tradycją coś pożyczonego i jednocześnie niebieskiego.

Na samym początku przepięknie piosenkę o miłości zaśpiewała w języku angielskim przyjaciółka Panny Młodej.

Potem bardzo przejęta śliczna 5-letnia blondyneczka - córeczka świadka, który jest przyjacielem Pana Młodego przyniosła Młodym na tacce obrączki.

Na obrączkach były wygrawerowane zarysy kontynentów. Bo ślub brali Geograf ze Stewardessą PLL LOT.... A więc podróżnicy i globtroterzy, którzy przewędrowali i przelecieli już wszystkie kontynenty. Na szczęście nie wszystkie kraje...

Potem Państwo Młodzi udali się na sesję zdjęciową na popularną pieszo-rowerową kładkę przerzuconą przez warszawską Wisłę. 

Fotografem Państwa Młodych był student II roku wydziału fotografii artystycznej czyli starszy bratanek Pana Młodego.

Na parkiecie razem ze zjawiskową Panną Młodą i szalonym Panem Młodym tańczyli wszyscy. W tym dwoje niesamowitych i pięknych dzieci  /oprócz córeczki świadka był synek świadkowej/ a nawet będąca na środkach przeciwbólowych Mama Pana Młodego, walcząca od miesiąca z rwą kulszową. Wyjątkowo pięknie tańczyła Mama Panny Młodej.

Podróży poślubnej na razie nie będzie bo w poniedziałek Pan Młody już przed 8-mą rano popędził uczyć cudze dzieci. A Panna Młoda ma dziś nocny lot do.... nie pamiętam już dokąd.... ale z pewnością gdzieś daleko...

Zdjęć też nie będzie bo po pierwsze są jeszcze opracowywane przez przyszłego artystę a po drugie należą tylko do Państwa Młodych...

Ale są dwie kaczuszki... - też śliczne...

Chcecie to wierzcie, chcecie nie wierzcie... ale w ubiegłą sobotę ożenił się Szalony Geograf czyli mój młodszy syn.!!! Czyli KONIEC ŚWIATA...no i POCZĄTEK!!!

Żebyście wiedzieli jak się cieszę ☺!!!

76 komentarzy:

  1. Stokrotko, jak pięknie to czytać ! Złóż i ode mnie Młodej Parze przy okazji życzenia wszystkiego dobrego. Ja zaś dziś kończę 44 lata ;-)> Pozdrawiam Stokrotkę po zabieganym poranku. A czytając ten tekst, o ślubie itd. mocno się wzruszyłem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jaka wspaniała nowina i stylowo opisana♥️ Gratuluję tej niezwykłej chwili i życzę wszystkiego co najlepsze dla całej Rodziny♥️

    OdpowiedzUsuń
  3. Gratulacje, wspaniała wiadomość i piękna uroczystość.
    Żadna rwa kulszowa nie mogła zaćmić Ci tego dnia!
    Cieszę się razem z Tobą!
    Niechaj młodzi będą szczęśliwi:-)

    OdpowiedzUsuń
  4. Wspaniałe wieści! Gratulacje dla Młodej Pary i życzenia długiego, słodkiego życia dla ich Rodziców. Albo odwrotnie ;)

    OdpowiedzUsuń
  5. Panna Młoda19 maja 2026 09:27

    Panna Młoda dziękuje za tak piękny opis całego wydarzenia oraz wszystkie życzenia :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przytulam Cię serdecznie piękna Panno Młoda :-)

      Usuń
  6. Mama Panny Młodej
    Piękny opis tego niezwykłego dla nas mam zdarzenia. Widać jesteś wnikliwą obserwatorką. Dziękuję wszystkim za bardzo dobrą atmosferę i zabawę. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tę dobrą atmosferę to wszyscy stwarzaliśmy! Dziękuję Ci i do zobaczenia!!!!

      Usuń
  7. Pięknie napisałaś Stokrotko. Razem z Beatką bardzo się wzruszylismy.
    Nie możemy się doczekać kiedy nasza Kasia wystąpi w roli Panny Młodej
    Najserdeczniejsze zyczenia szczęścia dla Młodych I dla całej Rodziny!
    Marek z dziewczynami

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Marku z dziewczynami... Na Was zawsze można liczyć! Dziękuję bardzo :-)

      Usuń
  8. Gratulacje i życzenia samego dobrego i najlepszego dla Młodej Pary 🌷💯🥂✨️ I dla ich rodziców, rzecz jasna 😊

    OdpowiedzUsuń
  9. Piękny dzień, który zapisze się w Waszej w pamięci na zawsze:-) Wszystkiego najlepszego dla Młodej Pary! Wysokich lotów i szerokich horyzontów!
    Puszek pyta, czy te dwie kaczuszki to dla niego do zabawy;-) Mrau!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękujemy serdecznie! A ponieważ wszyscy dobrze się bawili to i Puszek powinien coś z tego mieć:-))

      Usuń
  10. Gratulacje i najlepsze życzenia dla Młodych! I dla ich rodziców również :)

    OdpowiedzUsuń
  11. No to ci Szalony Geograf latał, latał, latał i wyLOTał :)
    Urokliwie opisałaś to wydarzenie Stokrotko, niech się darzy we wszystkim Młodej Parze!!!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mario dziękujemy wszyscy za fajny komentarz!!!:-)

      Usuń
  12. Piękne wydarzenie, pięknie opisane.
    Gratuluję powiększenia rodziny i życzę młodej parze wszelkiej pomyślności.

    OdpowiedzUsuń
  13. Mieszkam niedaleko tej kładki i często po niej spaceruję. Szkoda ze nie wiedziałem kiedy tam będą Młodzi. Gdybym wiedział to może udałoby mi się osobiście im złożyć życzenia.
    Ale teraz życzę im dużo miłości w życiu.!
    Też Mareczek

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W imieniu Młodych serdecznie Panu dziękuję :-)

      Usuń
  14. No to teraz jesteś już teściową na pełnym etacie! Wszystkiego co najlepsze dla MŁODEJ PARY!!!!

    OdpowiedzUsuń
  15. Pięknie to wszystko wyszło:)

    OdpowiedzUsuń
  16. Gratulacje dla młodych, a także dla rodziców, szczególnie mojej znajomej Stokrotki. I zdrówka! Dla wszystkich!

    OdpowiedzUsuń
  17. Z całego serca gratuluję! Zawsze myślałam o Geografie jak o wolnym duchu a tu proszę, ma dodatkową parę skrzydeł do latania i spełniania marzeń! Dużo szczęścia dla Młodej Pary i zawsze pomyślnych wiatrów, niech miłość unosi ich oboje aż pod chmury. Dla szczęśliwej mamy Pana Młodego też.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W imieniu calej rodziny dziękuję za piękne życzenia :-)

      Usuń
  18. Zostałaś teściową, gratuluję! A mandarynki przecudne 🪿🦆

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Już byłam... teraz jestem podwójną teściową:-)

      Usuń
    2. No to należą Ci się podwójne gratulacje 💝

      Usuń
    3. No pewnie ze tak!!! Ja już mam bardzo duże wnuki od Starszych Młodych!!!

      Usuń
  19. Gratulacje dla Młodej Pary i ich rodziców :)

    OdpowiedzUsuń
  20. Wszystkiego najlepszego dla Państwa Młodych i ich Rodziców!

    OdpowiedzUsuń
  21. Stokrotko jak Ty to pięknie opisałaś !.
    A mlodym samych pięknych chwil w życiu życzę!
    Ela

    OdpowiedzUsuń
  22. Och.... jaki piękny opis .... tyle w nim radości. Gratuluję Ci Stokrotko, a Młodej Parze życzę samych szczęśliwych
    i pogodnych dni w życiu.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję Ci Donko w imieniu Młodych I swoim :-)

      Usuń
  23. Życzę Młodej Parze pięknego, długiego życia! Niech Wam Los sprzyja.❤️❤️
    Jagódko! Cieszę się, że Ty się cieszysz.😘😘😘

    OdpowiedzUsuń
  24. Ale super :) Gratulacje! Życzę Młodym dużo szczęścia i miłości ♥️

    OdpowiedzUsuń
  25. Witaj, Stokrotko.

    :)
    Gratuluję i życzę Państwu Młodym, by - jak w bajce - żyli długo i szczęśliwie.

    Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  26. Przepięknie to napisałaś Stokrotko. Przemiło się to czytało. Faktycznie jak w bajce. Gratuluję Młodym! Wszystkiego dobrego! Kaczki też śliczne.

    OdpowiedzUsuń
  27. Piękna ta Wasza rodzinna bajka.
    Niech Młodzi żyją w miłości... długo i szczęśliwie i oczywiście gratulacje dla szczęśliwych rodziców.
    Wzruszająca i pięknie opisana uroczystość, widać Stokrotko, że dumna jesteś bardzo z tego zdarzenia... wcale się nie dziwię.
    I zdrówka także życzę dla Was wszystkich!!!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Iwonko w imieniu Mlodych i moim serdecznie Ci dziękuję za piękne słowa : -)

      Usuń
  28. Ojej, jak pięknie! Dużo szczęścia, zdrowia, pomyślności na nowej drodze dla Twoich Dzieci. 💐
    A jak się poznali?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję Ci bardzo. Myślę że się poznali w jakiejś podróży:-)

      Usuń
  29. Gratulacje i życzenia wszystkiego najlepszego dla Młodej Pary i dla Rodziców.
    Serdecznie pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  30. Wszystkiego dobrego dla młodych, ślub był piękny zatem jesteś teściowa.Ale to przeżycie.Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jestem podwójną teściową!!! Dzięki serdeczne!

      Usuń
  31. Dużo radości życzę Młodym, Tobie i całej Rodzinie. Takie końce świata są bardzo optymistyczne.

    OdpowiedzUsuń
  32. Ależ pięknie opisałaś to niesamowite wydarzenie. Moc gratulacji i serdeczności dla Państwa Młodych.
    Tobie też gratuluję, wiem i rozumiem Twoją radość, mnie czeka to prawdopodobnie w następnym roku.
    Życzę zdrowia.
    Ale że byłaś tak blisko i nie dałaś znać, zapraszam Cię serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Najserdeczniej Ci dziękuję Celu za serdeczność i życzenia ... Z pewnością kiedyś się spotkamy...chyba że łosie nas wystraszą:-))

      Usuń
  33. Ojej jak musiało być pięknie! Pani Stokrotko od nas wszystkich najszczersze życzenia miłości dla Państwa Młodych !
    Kasia

    OdpowiedzUsuń
  34. mandarynki to bardzo ładne kaczki... pytanie, czy smaczne... ale mandarynek z Łazienek się nie je... karpii, pawi, łabędzi i innych wiewiórek zresztą też...
    p.jzns :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zapewniam Cię że nikt na obiedzie weselnym ich nie jadł :-))

      Usuń
  35. Ooooo, to było dopiero wydarzenie dla Ciebie! Pięknie to opisałaś, cieszę się i życzę wszystkiego najlepszego dla Młodych 😃

    OdpowiedzUsuń
  36. Skoro wszystko zostało powiedziane, to : Niech się stanie! :-)
    Oczywiście- najlepsze....Wybrane!

    OdpowiedzUsuń

Order z Tykocina

Poniższy tekst był już na moim blogu kilka lat temu, ale powtarzam go, bo stał się bardzo aktualny...  W 1705 roku na Zamku w Tykocinie król...